Garnitury na miarę

suit2

W życiu każdego mężczyzny przychodzi czas, kiedy powinien sprawić sobie idealny garnitur. Część szczęśliwców odnajdzie w profesjonalnych salonach sprzedających męską konfekcję ten jeden idealny strój na wyjątkową okazję część jednak będzie mieć z tym problem. Dodatkowo warto zaznaczyć, że żaden garnitur nie będzie tak leżał na mężczyźnie, jak ten uszyty specjalnie dla niego.

Na ten Szczególny Dzień

Ślub to najczęściej dla wielu panów powód, dla którego decydują się kupić garnitur wysokiej klasy. Warto w sklepie z konfekcją zapytać się, czy istnieje możliwość dopasowania danego modelu do naszej sylwetki lub zasięgnąć porady na temat uszycia takiego garnituru od podstaw.

Znane, poparte wieloletnim doświadczeniem marki, oferują tego typu usługi za dodatkową opłatą. Efekt jednak jest tego wart.

Na co dzień

Panowie, którzy na co dzień chodzą w garniturach wiedzą, jak ważnym jest, aby czuć się w nim wygodnie i komfortowo. Dlatego często polecają przygotowanie swojej garderoby profesjonalistom.

Jak pracuje krawiec?

Spotkanie z krawcem, który wykona dla nas garnitur, może potrwać pewien czas, dlatego warto zarezerwować sobie godzinę lub dwie. Krawiec nie tylko dokona bardzo dokładnego pomiaru naszej sylwetki, ale także będzie pytać o różnorodne preferencje. Takie na przykład, jak noszenie telefonu komórkowego; to, czy jesteśmy prawo czy leworęczni, czy lubimy nosić ręce w kieszeniach oraz dotyczące bardziej intymnych kwestii związanych z męskością.

Dzięki tym wszystkim pytaniom i pomiarom krawiec ma pełen obraz, w jaki sposób powinien skroić garnitur, aby leżał na nas niczym druga skóra. I podobnie jak ona, nie krępował ruchów dodając nam dostojności, ale nie powodując usztywnienia i nienaturalnej postawy.

Co z krojami?

Oczywiście możemy zdać się na opinię krawca w kwestii tego, jaki krój powinien na nas leżeć najlepiej. Jeśli jednak mamy swoje ulubione materiały, tkaniny czy fasony, warto, abyśmy o tym nadmienili. Wraz z krawcem możemy także przejrzeć dostarczone przez niego albumy z gotowymi garniturami, aby pokazać, na jakim stylu nam najbardziej zależy.

Dla kogo garnitury na miarę?

Dla każdego! I nie jest to pustosłowie. Każdy mężczyzna, niezależnie od wykonywanego zawodu, powinien posiadać w swojej garderobie co najmniej jeden garnitur, który będzie doskonały na wszelkie oficjalne okazje. Osoby, które pracują na wysokich stanowiskach i dress code ich zawodu wymaga noszenia garniturów, z pewnością powinny posiadać ich znacznie więcej. Te wprost z wieszaków w sklepach nie zawsze będą odpowiadać naszym preferencjom i nigdy nie będą tak dobrze do nas dopasowane, jak wykonany garnitury wykonane na miarę.

Comments

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Name and email are required