Dlaczego szycie sukienek na miarę jest lepsze niż kupowanie ich w sklepie?

szycie na miarę

Sukienki, to jeden z dylematów każdej dziewczyny. Zakłada się je zazwyczaj na specjalnej okazję, tak więc muszą być eleganckie i pasować do okoliczności. W sklepie bardzo ciężko znaleźć sukienkę, która idealnie pasowałaby do naszej sylwetki. Każda dziewczyna jest inna, a projekty sukienek muszą być zazwyczaj uniwersalne aby pasowały w jakimś sposób do większości dziewczyn. Często po zakupie takiej sukienki w sklepie, tak czy inaczej, odwiedzamy krawca w celu poprawy nieprzyjemnych defektów. Często zwężamy takie sukienki dodatkowo w niektórych miejscach. Tak więc, sukienki takie i tak muszą być zazwyczaj poprawiane. To jest bardzo mało prawdopodobne, aby znaleźć idealną sukienkę dopasowaną do swojej sylwetki w zwykłym sklepie. Największy problem mają kobiety, których sylwetka jest niewymiarowa. Nie znaczy to, że jest brzydka ale po prostu nie mieści się w uniwersalnych proporcjach. W takich okolicznościach znalezienie ładnej sukienki wydaje się niemożliwe.

Szycie na miarę jako rozwiązanie wszelkich problemów

Szycie na miarę rozwiązuje takie problemy. Kupując sukienkę szytą na miarę, jesteśmy pewne, że każdy element będzie idealnie dopasowany do naszej sylwetki. W tym celu krawiec pobiera miary poszczególnych części naszego ciała, aby stworzyć sukienkę idealnie dopasowaną do nas. Wtedy nie sprawia problemu stworzenie sukienek o nieproporcjonalnych wymiarach. Kolejnym plusem szycia sukienek na miarę jest również fakt, że sami możemy taką sukienkę zaprojektować. Często kobiety wyobrażają sobie idealną sukienkę, następnie próbują znaleźć ją w różnych sklepach. Kończy się to z reguły rozczarowaniem, ponieważ żadna sukienka projektowana przez kogoś innego, nie będzie odwzorowaniem naszej wymarzonej. Jeżeli pójdziemy do krawca, przedstawimy swoje wymagania odnoście wyglądu ubrania, mamy pewność, że sukienka będzie dokładnie taka jaką byśmy chcieli ubrać. Czasem widząc sukienkę w sklepie, myślimy sobie, że wszystko jest bardzo ładne oprócz koloru. Szyjąc sukienkę na miarę, sami wybieramy kolor i rodzaj materiału. Innych plusem szycia na miarę jest fakt, że ostatecznie wychodzi to dużo taniej niż zakup ubrań w sklepie. Sklepy, muszą wystawiać ceny takie, aby można było na nich zarobić. Wcześniej takie ubrania są w hurtowni, która również ustala swoją cenę, dzięki której uda im się zwrócić koszty uszycia, jak i pozwoli na zarobek. Wcześniej osoby, które szyją takie sukienki , również ustalają cenę taką aby zwróciły im się zarówno koszty materiału jak i dodatkowe pieniądze za wykonaną pracę.

Przygotowanie do krawca

Idąc do krawca, płacimy tylko za jej pracę i koszty materiału, bez żadnych pośredników, którzy również muszą zarobić na takim interesie. Dlatego właśnie sukienka szyta na miarę u krawca jest dużo tańsza, od tej kupionej w sklepie. Często jest również o wiele lepiej wykonana. Tworzenie kolekcji ubrań do sklepu odbywa się w procesie produkcji masowej. Nie zwraca się szczególnej uwagi na jakość. Krawiec szyjąc jedną sukienkę wykona swoją pracę o wiele dokładniej.

Comments

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Name and email are required